049871
Dnes je: 26.05.2019

akce na rok 2019 se připravují průběžně, najdete je v oddělení akce

 

                                                        Aktualně   2018/2019

OBORA

V lovecké sezoně 2018-2019 nabízíme odstřel trofejové zvěře:

jelen lesní      a    daněk skvrnitý

ceny dle bodového ohodnocení trofeje, nebo dle  dohody

 

Prodej zvěřiny - 150,- Kč/kg - průměrná cena za celý kus

                                         informace na tel. 605 860 432

  

                                                                            *

Chov ovcí

Prodej jehňat a ovcí z ekologického chovu: rok 2018 - 4/2019

                          celý kus                                                               

      60,- Kč/kg - živá váha       120,- Kč/kg - v mase                                                                                                                 objednávky na tel. č. 605 860 432

 

Proč je jehněčí maso zdravé

Jehněčí maso je velmi zdravé, téměř bez tuku, voní a má vysoký obsah bílkovin, vápníku, železa, vitamínu B2 a dalších látek. Je vhodné zejména pro zdravou nízkotučnou stravu, jako kvalitní zdroj bílkovin pro sportovce a také jako výživa dětí. Je také vhodné pro bezlepkovou dietu.

Jehněčí bílkoviny jsou díky skladbě a množství esenciálních aminokyselin pro lidské tělo velmi přínosné. Ve 100 g libového jehněčího masa najdeme asi 27-30 g bílkovin. Polovinu tuku v jehněčím mase tvoří nenasycené mastné kyseliny (většinou mononenasycené), které jsou prospěšné pro lidský organismus, mimo jiné pomáhají regulovat hladinu cholesterolu v krvi. Jehněčí maso je zdrojem snadno vstřebatelného železa, které přispívá ke správné krvetvorbě. Je také přirozeným zdrojem zinku, který je prospěšný pro růst, tvorbu spermií, zrak, chuť i čich, hojení ran a obranyschopnost.

Jehněčí maso obsahuje vitaminy B1, B2, B3, B4, B6 a zejména vitamin B12. Vitaminy skupiny B napomáhají fyzické i psychické vitalitě, jsou základem metabolických procesů, posilují zrak, kůži, podporují správnou funkci mozku, působí příznivě na nervový systém a proti únavě. Jehněčí maso je rovněž významný zdroj vitamínu D, důležitého pro stavbu kostry.

 

         ----------------------------------------------------------------------------------